Zakończenie innowacji pedagogicznej z przedmiotu historia dla klas 7a i 7b

Zakończenie innowacji pedagogicznej z przedmiotu historia dla klas 7a i 7b
pt.: „Czas epokowych wynalazków przełomu XIX i XX wieku”
w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Więcborku.

W roku szkolnym 2019/2020 została przeprowadzona innowacja w klasach 7a i 7b na lekcjach historii. Oparta była na aktualnej podstawie programowej i potrzebach edukacyjnych uczniów.

Uczniowie raz w miesiącu mieli możliwość poznania ciekawych wynalazków. Pracowali wykonując plakaty, projekty o tematyce takich wynalazków: gazowa latarnia uliczna, stetoskop, maszyna do szycia, fotografia, lampa naftowa, telefon, schody ruchome, kino, kinematograf, magnetyczny zapis dźwięku, fotokomórka, samolot, czołg. Podsumowaniem były tzw. dziwne wynalazki z XIX wieku i początku XX wieku: wachlarz mechaniczny, ochraniacz dla bejsbolisty, szalupa ratunkowa, podwodny płaszcz-namiot, nadmuchiwany kapelusz, chroniący przed utonięciem, trumna zapobiegająca pogrzebaniu żywcem, sztuczna ręka.

Na lekcjach historii nie zawsze jest czas na poznanie dodatkowych informacji, ciekawostek, które zmieniły Świat. Podsumowanie projektu odbyło się w dziwnych okolicznościach dla nas wszystkich. Świat w czasie pandemii. Podzieleni na grupy, zabezpieczeni w maseczki, dezynfekcja, zakończyliśmy naszą innowację.

„Nauka to pokarm dla rozumu”