Warsztaty wielkanocne w Centrum Aktywności Społecznej Senior

Dnia 05.04.2019r. uczniowie klas IV ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Więcborku, w ramach zajęć kreatywnych brali udział  w warsztatach wielkanocnych przygotowanych przez członków Klubu Seniora + przy Centrum Aktywności Społecznej i panią Barbarę Patyna. W czasie zajęć dzieci miały okazję nauczyć się zdobić stroiki wielkanocne, wykonać palmę czy składać serwetki w kształcie zajączków lub jako element dekoracyjny na sztućce.

Wspólna praca przysporzyła wiele radości nie tylko uczniom, ale także organizatorom, którzy z zadowoleniem patrzyli na poczynania swoich gości. Dzieci z dużym zaangażowaniem przygotowały wcześniej dla seniorów niespodzianki w kształcie zajączków i stroika oraz kartki z życzeniami z okazji nadchodzących świąt wielkanocnych. Na nie oczywiście też czekała niespodzianka w postaci słodyczy, za co bardzo dziękują.

Spotkania z seniorami pozwalają dzieciom nawiązać relacje z osobami starszymi, dostrzec ich potencjał, docenić ich twórczość i kreatywność. Z kolei seniorzy mają możliwość podzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem. Myślę, iż takie spotkania międzypokoleniowe przynoszą wiele korzyści nie tylko dzieciom, ale i osobom starszym  z wspólnie przebytych chwil i w takich momentach zacierają się różnice pokoleniowe

Krystyna Strzelczyk