Warsztaty bożonarodzeniowe

Dnia 04.12.2019 r. uczniowie klasy IV ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Więcborku, w ramach zajęć kreatywnych brali udział  w warsztatach w bożonarodzeniowych przygotowanych przez członków Klubu Seniora + przy Centrum Aktywności Społecznej i panią Barbarę Patyna. W czasie zajęć dzieci miały okazję nauczyć się robić stroiki świąteczne. Każdy uczeń miał okazję wykonać własnoręcznie nietypową bombkę-zawieszkę na klamerce.

Wspólna praca przysporzyła wiele radości nie tylko uczniom, ale także organizatorom, którzy z zadowoleniem patrzyli na poczynania swoich gości. Dzieci podziękowały organizatorom warsztatów składając  życzenia z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku 2020 oraz drobnego upominku – świątecznego bałwanka 3D. Na nie oczywiście też czekała niespodzianka w postaci słodyczy, za co bardzo dziękują.

Spotkania z seniorami pozwalają dzieciom nawiązać relacje z osobami starszymi, dostrzec ich potencjał, docenić ich twórczość i kreatywność. Z kolei seniorzy mają możliwość podzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem. Myślę, iż takie spotkania międzypokoleniowe przynoszą wiele korzyści nie tylko dzieciom, ale i osobom starszym  z wspólnie przebytych chwil i w takich momentach zacierają się różnice pokoleniowe

Krystyna Strzelczyk