Sowa mądra głowa – krótka historia.

Sowy (Strigiformes) – rząd ptaków obejmujący gatunki drapieżne, które przystosowały się do polowania nocą i o zmroku, ale i są niektóre gatunki, które powróciły do dziennego trybu życia.

Sowa symbolizuje powszechnie pozytywne cechy, ale jest używana również przez Iluminatów jako ich okultystyczny symbol. Sowy mają mądry, wyczekujący wyraz twarzy, ponadto są w stanie obrócić szyję o prawie 300 stopni, co pozwala im widzieć rzeczy z szerokiej perspektywy.

Współcześnie, wizerunek sowy funkcjonuje w społeczeństwie jako symbol mądrości i atrybut bogini Ateny. Aż do XIX wieku sowa była postrzegana jako towarzyszka czarownic i czarnoksiężników. Angielska pisarka, Joanne Kathleen Rowling, uczyniła z Sowy bohaterkę serii powieści o Harrym Potterze. Nierzadko, pokonując wiele kilometrów i walcząc z trudnymi warunkami klimatycznymi puchacze, sowy śnieżne, sóweczki, syczki, uszatki czy włochatki przenosiły w swych dziobach lub szponach pocztę i drobne przesyłki. Były lojalnymi i oddanymi przyjaciółmi gotowymi poświecić swoje życie za właściciela.

Obecnie, jeśli funkcjonują jeszcze jakieś wierzenia dotyczące tych ptaków to mają raczej pozytywne zabarwienie. Są uważane za mądre stworzenia, o czym świadczą ich częste wizerunki w okularach czy togach.

Sowy są wszędzie!