Rok 2019 – Projekt edukacyjny „Wszystkie Kolory Świata” zakończony

W listopadzie 2018r. nasza szkoła została zgłoszona do V edycji projektu edukacyjnego „Wszystkie kolory Świata” zorganizowanego przez UNICEF.

 

 

Celem projektu było:

  • kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury,
  • pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale również przyjemne,
  • zebranie środków w celu wsparcia programu szczepień ratujących życie dzieci w najuboższych krajach świata.

W ramach akcji uczniowie wraz ze swoimi bliskimi oraz nauczyciele własnoręcznie zaprojektowali i uszyli szmaciane laleczki wg szablonu przesłanego przez UNICEF. Nie były to jednak zwykłe lalki, ale kolorowi i oryginalni przedstawiciele różnych krajów. Każda laleczka miała swój „akt urodzenia” – dokument, który zawierał zdjęcie lub rysunek laleczki oraz dane personalne: imię, wiek, kraj pochodzenia oraz zainteresowania.

26 lutego odbyła się w naszej szkole wystawa lalek, na której cała społeczność szkolna mogła podziwiać prace koleżanek i kolegów. W trakcie wystawy komisja konkursowa, składająca się z uczniów oraz nauczycieli, wybrała spośród wszystkich laleczek tę, która będzie reprezentować naszą szkołę w konkursie ogólnopolskim organizowanym przez UNICEF. Jest nią Maryna z Polski wykonana przez Lenę Błocińską z klasy 6b. Serdecznie gratulujemy!

Tego samego dnia odbyła się w naszej szkole również aukcja, na której każdy mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie dziecku, przekazując na ten cel darowiznę. Dzięki aukcji udało nam się pozyskać 561 złotych. Pieniądze zostały przekazane wraz ze sprawozdaniem z przebiegu projektu na konto UNICEF Polska.

Wszystkim uczniom i ich bliskim oraz nauczycielom serdecznie dziękujemy za wielkie serca i ogromne zaangażowanie w ratowanie życia dzieciom.

Koordynator projektu
Marta Jagiełło