Pieszo po zdrowie. Od Zakopanego, aż po Hel dla Zosi walczącej z SMA

Do Naszej Szkoły 30 września przybili niezwykli Goście. Tata Zosi – Tomasz Szcześniewski, wraz ze swoim przyjacielem Karolem Zdrojewskim, oraz dziadkiem Zosi ruszyli w pieszą podróż przez Polskę.

Celem jest zdobycie pieniędzy na leczenie chorej na SMA szesnastomiesięcznej Zosi. Ich walka o zdrowie wystartowała 19 sierpnia, a cała piesza wędrówka trwać będzie około 50 dni. Inicjatywa pieszego przejścia przez Polskę ma na celu szukanie pomocy u ludzi dobrych serc na całym odcinku wskazanej trasy. Rodzina nie jest w stanie uratować zdrowia dziewczynki w inny sposób. 9,5 mln zł za lek to kwota, która przekracza wyobrażenia i możliwości każdej z rodzin w Polsce. SMA rdzeniowy zanik mięśni to choroba o podłożu genetycznym, której istotą jest stopniowy zanik mięśni.

W szkole „Gości” powitały grupy przedszkolne i przedstawiciele SU. Przekazaliśmy prezenty na licytację, plakaty wykonane przez przedszkolaków i dużo pozytywnych emocji dla rodziny dziewczynki. Uzbieraliśmy wśród uczniów i pracowników całej szkoły pieniążki do puszki „Zosiowej”, które również przekazaliśmy Tacie dziewczynki. Życzyliśmy uzbierania potrzebnej kwoty na leczenie Zosi i wytrwałości w dalszej drodze na Hel.