Krzysztofa Pączka droga do sławy

Następną pozycją którą chcemy wam polecić jest książka Anny Onichimowskiej „Krzysztofa Pączka droga do sławy”. Bohaterem książki jest dziesięciolatek, który marzy o tym, by stać się sławnym człowiekiem. Czwartoklasista pokazuje, że nie łatwo jest wybrać odpowiednią drogę do sławy, która spełniłaby jego oczekiwania. Często należy brać pod uwagę swoje predyspozycje.

W bardzo humorystyczny sposób ukazane są jego przygody z codziennego życia. Książka napisana jest w formie pamiętnika, prostym dziecięcym językiem, z ciekawą fabułą.

Główny bohater Krzysztof opisuje swoje relacje z rodziną i przyjaciółmi. Przeżyte przez niego przygody sprawiają, że często zmienia zdanie. Raz chce zostać aktorem, Innym razem narciarzem, żonglerem, magikiem. W ostateczności stwierdza, że skoro tak łatwo pisze mu się pamiętnik to na pewno zostanie sławnym pisarzem. A dlaczego tak często zmienia zdanie musicie zajrzeć do książki.

W bibliotece dostępne są inne książki tej autorki: „Aleksander”, „Duch starej kamienicy”, „Gdzie jesteś, tatusiu?”, „Najwyższa góra świata”, „Spory, Malutek, i Słoneczko”.