Jesień zbliża się wielkimi krokami

Jesień zbliża się wielkimi krokami. W powietrzu czuć chłodniejsze powietrze, a ludzie na ulicach rezygnują z lekkich, letnich ubrań. Krajobraz powoli zaczyna zmieniać barwy, a zielone liście zaczynają robić się powoli złoto-pomarańczowe.

Oprócz kolorowych liści, w sadach pojawiają się owoce, natomiast spacerując lasem możemy natknąć się na grzyby. Niestety wraz z nową porą roku, czyli jesienią dni zaczynają być coraz krótsze, a w dodatku chłodniejsze. Pogoda często płata figle i choć czasami niebo jest bezchmurne to następnego dnia może być ulewa. Mimo to przejście z jednej pory roku na drugą jest ważnym momentem i przybliża nas do kolejnych pór roku.

Pierwszy dzień kalendarzowej jesieni w 2021 przypada na czwartek 23 września, która potrwa trzy miesiące, dokładnie do 21 grudnia.

Pierwszy dzień astronomicznej jesieni w 2021 roku przypada dokładnie na środę 22 września. Jest to również dzień tak zwanej równonocy jesiennej i oznacza to, że zarówno dzień jak i noc trwają prawie tyle samo godzin – czyli 12.

Przywitajmy jesień