Gminny Konkurs Historyczny

Dnia 19 grudnia 2022r. w Naszej Szkole odbył się Gminny Konkurs Historyczny dla uczniów klas piątych pt. „Świat Starożytnej Grecji”.

Uczniowie biorący udział w konkursie: Szkoła Podstawowa nr 1, im. Polskich Noblistów w Więcborku, Szkoła Podstawowa nr 2, im. Kornela Makuszyńskiego w Więcborku, Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Jastrzębcu, Szkoła Podstawowa im. Ziemi Krajeńskiej w Sypniewie, Szkoła Podstawowa im. Elżbiety i Jana Orzelskich w Runowie Krajeńskim, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Pęperzynie, Szkoła Podstawowa w Zakrzewku.

Konkurs przebiegał w 4 etapach. Wszystkie zadania konkursowe rozwiązywane były w czteroosobowych drużynach. Na wykonanie każdego zadania był wyznaczony czas oraz osobna punktacja. Etap I test wiedzy, etap II opowiadanie wylosowanego mitu, etap III układanie puzzli, etap IV kosz rozmaitości. Komisja konkursowa sprawdziła test wiedzy, oceniła opowiedziany mit, dokładność złożonych puzzli reprodukcji obrazów o tematyce antycznej oraz zgodność wylosowanego eksponatu z jego właścicielem antycznym, lub przeznaczeniem. 

Komisja w składzie: Pani Iwona Kozłowska Poseł Na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, Pani Iwona Bonecka Radna Rady Miejskiej w Więcborku, była Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Więcborku oraz Pani Małgorzata Dropinska Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2, im. Kornela Makuszyńskiego w Więcborku podjęła decyzję ogłoszenia wyników, gdzie przyznano aż trzy pierwsze miejsca. Poziom wiedzy uczniów o Starożytnej Grecji był wysoki i wyrównany. Zwycięzcy konkurs to: Szkoła Podstawowa w Zakrzewku, Szkoła Podstawowa im. Ziemi Krajeńskiej w Sypniewie, Szkoła Podstawowa nr 2, im. Kornela Makuszyńskiego w Więcborku. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy postanowili zmierzyć się w rywalizacji konkursowej. Zapraszamy za rok.