Dzienniczek zakręconej nastolatki

Chcę wam zaprezentować cykl książek z serii „Dzienniczek zakręconej nastolatki”. Sympatyczna Joasia w swoim dzienniczku opisuje zabawne i zaskakujące perypetie swoje, swojej rodziny, przyjaciół i znajomych. W dzienniczku ukazuje codzienne życie zwykłej choć czasami zakręconej nastolatki.

W naszej bibliotece są dostępne tomy – 1, 2, 3

W 1 tomie poznajemy bohaterkę, która jest zwykłą dziewczyną, ale ma za to niezwykle uzdolnioną siostrę. Często popada w zauroczenie kolegami, aktorami i harcerzami. Zbliżają się wakacje, koniec szkolnej zgryzoty i szansa na letnią przygodę. Przygoda rzeczywiście się pojawia, ale w zupełnie innej postaci niż to sobie wyobrażała Aśka.

Tom 2 – to dalszy ciąg perypetii Aśki, która z zacięciem opisuje swoje domowe i szkolne perypetie. Odkrywa tajemnicę nowej koleżanki. Słucha rad mamy w sprawie mężczyzn i prawdziwych dam. Marzy o romansie.

W 3 tomie Aśka nadał wytrwale notuje codzienne wydarzenia, wcale nie takie zwyczajne. Tym razem wybawi z opresji bardzo tajemniczego niebieskiego kota i przyjdzie z pomocą małej przyjaciółce Mysi.

Jest to znakomita lektura dla młodszych nastolatek, które lubią się śmiać i wzruszać do łez.

Polecam i zapraszam do biblioteki.