Biblioteka poleca serię książek

Biblioteka poleca serię książek Wojciecha Widłaka „Pan Kuleczka”. Są to krótkie, zabawne, ale i mądre opowiadania dla dzieci w każdym wieku. Opowieści o rzeczach ważnych i mniej ważnych. Do tego przepiękne ilustracje pani Elżbiety Wasiuczyńskiej.

Pana Kuleczkę chciałby znać każdy. Zapewnia bezpieczeństwo i dyskretnie towarzyszy zabawie. Jest tolerancyjny, ale uczy poszanowania reguł. Zawsze jednak można liczyć na jego wybaczający uśmiech. Pan Kuleczka to idealny dorosły. W jego towarzystwie najzwyklejsze rzeczy stają się przygodą.

Podopiecznymi Pana Kuleczki są trzy zwierzątka: kaczka Katastrofa, pies Pypeć i mucha Bzyk-Bzyk. Każde z nich, choć bardzo się różnią, ma swoje miejsce w sercu Pana Kuleczki. Z Panem Kuleczką jak zawsze wszystko staje się możliwe – zwykła pusta kartka stwarza naprawdę dużo możliwości, a banalny spacer do parku zamienia się w fascynującą wyprawę. Można też puszczać kaczki albo bawić się w piratów – nasi bohaterowie nigdy się nie nudzą, bo ich życie tylko z pozoru jest zwyczajne.

W świecie Pana Kuleczki i jego małych przyjaciół nie ma przemocy, moralizatorstwa ale jest za to mnóstwo uczucia i zrozumienia dla emocji i uczuć wszystkich członków rodziny.

W naszej bibliotece dostępne są następujące pozycje:

1. „Pan Kuleczka”
2. „Pan Kuleczka. Dom.”
3. „Pan Kuleczka . Radość.”
4. „Pan Kuleczka. Skrzydła”