Bezpieczna droga do szkoły

14 września w naszej szkole odbyło się spotkanie z mł.asp. Dawidem Jankowskim pt. „Bezpieczna droga do szkoły”. Dzielnicowy odwiedził w tym dniu uczniów klas pierwszych oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych.

Celem zajęć było przybliżenie dzieciom zasad bezpiecznego poruszania się po drodze, właściwego zachowania się w stosunku do nieznanych osób i podróżowania samochodem. Dzieci chętnie słuchały rad i brały udział w rozmowie. Mundurowy omówił z dziećmi podstawowe zasady związane z przechodzeniem przez jezdnię, bezpieczeństwem na drodze, a także w trakcie pobytu w szkole i przedszkolu. Uświadomił maluchom jak ważne jest to, aby zawsze być widocznym, zwłaszcza poruszając się po drodze oraz w jej pobliżu po zmroku. Policjant zwrócił się również do dzieci z apelem, aby w trakcie jazdy samochodem dbali o swoje bezpieczeństwo i przypominali rodzicom o konieczności używania fotelików i pasów bezpieczeństwa. Policjant zwrócił również uwagę na to, jak należy zachowywać się wobec nieznajomych osób, czy ataku groźnego psa. Chętne dzieci miały okazję pokazać jak wygląda pozycja na tzw. ,,żółwia”.

Na koniec wyjaśnił na czym polega praca funkcjonariusza Policji, omówił cechy dobrego policjanta oraz zaprezentował swoje umundurowanie. Dzieci podziękowały dzielnicowemu wręczając dyplom oraz pracę plastyczną.